Wycieczka do farmy " Cztery Pory roku"

 

W dniu 10.04.2017r. odbyła się wycieczka do farmy "Cztery Pory Roku", która znajduje się w Powsinie. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak żyją zwierzęta gospodarskie, co jedzą i co piją. Wszystkie dzieci miały okazję zwiedzić zagrody zwierząt, mogli je dotknąć i nakarmić. Następnym punktem wycieczki była jazda na kucyku. Po atrakcjach na swieżym powietrzu, dzieci przeszły do pomieszczenia, gdzie odbyły się warsztaty plastyczne. 

 

 

 

 

 

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 103 im. Bohaterów Warszawy

Dzieci z IV grupy dostały zaproszenie do wzięcia udziału w dniu otwartym, który zoorganizowała SP nr 103. Dzieci miały okazję zapoznać się ze środowiskiem szkolnym, a także zintegrować się z placówką szkoły. Szkoła przywitała nas zawodami sportowymi, a następnie zoorganizowała warsztaty plastyczne, gdzie dzieci wykonały jaja wielkanocne. Przedszkole dostało dyplom za udział w wydarzeniu, a dzieci poczęstunek oraz wielką radość z wycieczki.

 

 

Korespondencja międzyprzedszolna

Nasza grupa rozpoczęła korespodencję z dwoma placówkami. Z grupą dzieci 4-latków z Poznania oraz uczniami z pierwszej klasy SP z Chorzowa. Dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jak spędzają czas w przedszkolu oraz w szkole dzieci z innych placówek.  Od dzieci z Chorzowa w prezencie dostaliśmy misie wykonane przez dzieci ( zdjęcie poniżej) ,a także rysunki przedstawiające codzienne zajęcia szkolne. Natomiat z Poznania dotarły do nas prace plastyczne dzieci, które wykonały dzieci. Nasze dzieci odwdzięczyły się listami, które zostały napisanye przy pomocy nauczycielki, a także wykreowały kukiełki dla obydwu placówek.

 

           

 

"O dobrym wychowaniu- Kwoka"

        W dniu 8.02.2017r. Grupa IV wybrała się do Ośrodka edukacji kulturowej "Sadyba". W tym dniu odbyło się przedstawienie pt:" O dobrym wychowaniu- Kwoka". Był to występ projektu artystyczno- edukacyjnego Dziecko Widzem i Aktorem                            "Etudia z marionetkami". Spektakl przedstawił Teatr Złoty Dukat. 

         Pierwsza część występu to  wspaniałe warsztaty teatralne mające na celu zapoznanie młodego widza z tak wspaniałą sztuką jaką jest teatr lalek marionetek. Aktorzy przedstawili widowni siebie i wszystkie lalki występujące w opowieści. W drugiej częsći młodzi widzowie inscenizowali wiersz Jana Brzechwa "Kwoka", gdzie dzieci wczuły się w role postaci, które występują w wierszu.  Ostatnia część wprowadziła dzieci w świat piosenek i aktorstwa, gdzie dzieci miały okazję poznać nowe piosenki oraz wczuć się w określone role. 

 

 

 

Grupa 4 - aktualności

Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu

 

      Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w grupie w dniu 23.01.2017r. Pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, dzieci z grupy posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Panem Policjantem. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze, w autobusie i w najbliższym otoczeniu.
Funkcjonariusz chętnie opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie Pan Policjant sprawdził wiedzę i usystematyzował ją zadając dzieciom zagadki i oglądając film.

      Serdecznie dziękujemy służbom mundurowym za przyjście do naszej placówki i za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

 

 

 

 

IMAG0837
IMAG0837 IMAG0837
imag0837
imag0837 imag0837
motylki
motylki motylki
Bezpiecznie...
Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu
Bezpiecznie...
Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu
Bezpiecznie...
Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu Bezpiecznie na drodze- wizyta Funkcjonariusza Policji w przedszkolu

Free Joomla! template by L.THEME